Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kojení

29. 8. 2007

   Časopisy i internetové stránky o těhotenství jsou nejenom plné rad jak kojit, ale i přesvědčení, že je to naprostá samozřejmost. Články jsou zásadně o tom, jak to ženy zvládly i přes všechnu bolest a utrpení. Následují srovnání, jak jsou na tom v životě kojené děti lépe - co se týče zdraví v miminkovském věku i úspěchu v dospělosti.

Kde je zmínka o tom, co když to fakt nejde?

   Ne každá žena se po návratu z porodnice udrží v klidu, má dost času se pořádně najíst, nebo je ochotná vydržet bolesti doprovázející kojení. Přechod na lahvičku může učinit šťastnou vás, když se vaše dítě  konečně pořádně "nají" a přestane plakat (hlady). Možná si chvíli popláčete, že jste to slavné kojení nezvládla, rozhodně vás to ale neučiní méněcennou. Naopak se vy i dítě se dostanete do pohody. A také  můžete začít využívat výhody lahvičky, jako je bezproblémové nakrmení miminka v případě vaší nepřítomnosti. 

   Každopádně neberte v potaz poznámky úspěšně kojících matek, že si bez kojení nevytvoříte k dítěti to správné pouto. Lásku k dítěti buď v sobě máte nebo v sobě najdete bez ohledu na cokoliv.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář