Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostatní to zvládají lépe

31. 8. 2007

      Zdá se vám, že ostatní mámy zvládají péči o malé dítě lépe než vy? Určitě mají doma uklizeno, navařeno, na vycházky vyrážejí v pravidelnou dobu a jejich dítě už dávno všechno umí (jíst lžičkou, pít z hrnečku, chodit na nočník).

Tak se tomu podíváme na zoubek, proč to tak je:

  • Zatajují skutečnosti.

Nikdo se nepřizná, že má doma binec, vaří dvakrát týdně, a svoje dítě také každý popisuje v lepších barvách. V konečném výsledku přiznají jen to co se jim povedlo, vy si z toho odvodíte, že je to tak pořád, a při tom jsou na tom stejně, jako vy.

  • Někdo jim pomáhá

Mají blízko babičku v důchodu, která děťátko hlídá, vozí ven, nebo dokonce vaří a pomáhá v domácnosti. I občasné vycházky samotného tatínka se počítají.To se to pak zvládá, když vám někdo alespoň dvakrát týdně na dvě hodinky odvede dítě z domu.

  • Kecají

A to je ta nejhorší varianta. Tyhle typy umí moc dobře mluvit o tom, co není a mohlo by být. A umí to tak přesvědčivě, že jim na to každý skočí. Po rozhovoru s touhle mámou se budete dávat dva týdny dohromady z toho, jak ona je úžasná. Naštěstí jen do té doby, než se ze spolehlivých zdrojů dozvíte, že dítě má na starosti babička a milá máma je už dva měsíce v protialkoholní léčebně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář