Jdi na obsah Jdi na menu
 


První příkrmy

26. 8. 2007

Kupované příkrmy       

Jsou pohodlným, jednoduchým a rychlým řešením, jak nakrmit vaše děťátko. Stačí jen ohřát v mikrovlnce (zamíchat). Pokud dítě sní jen trošičku, dají se použít v den otevření, druhý den a naposledy třetí den. První příkrmy jsou rozmixované tak, že toho doma nikdy nedocílíte. Příkrmy pro pokročilejší jedlíky obsahují malé kousky pro nácvik kousání. Ideální na cesty. Pokud jimi chcete své děťátko krmit, neptejte se na názor vaší matky, se zlou se potážete.

Příkrmy vařené doma

Miniaturní trošku jídla budete připravovat půl hodiny až hodinu (podle zručnosti a klidu děťátka). Umažete spoustu nádobí a celý mixér. Mimochodem miniaturní množství ani nejde rozmixovat. Pak si dítě vezme jednu lžičku a poprská obsahem půl kuchyně. No možná že máte lepší zkušenosti.

Srovnání

V povědomí matek přetrvává pocit, že konzerva (sklenička) musí být zákonitě nekvalitní. Stejně tak jako nevíte, z jaké zeleniny vyrobili konzervu, tak nevíte, čím zemědělci ošetřovali zeleninu, kterou kupujete v obchodě. Pokud si myslíte, že vy jste ta jediná špatná, která krmí dítě ze skleniček, uvědomte si následující: V obchodech jsou příkrmů plné regály a nepřeberný výběr. V každém časopise pro maminky jsou plné stránky reklam. Tohle nedělají výrobci pro pár odběratelů, dávno by zkrachovali.

Jestli budete dítěti příkrmy kupovat anebo doma vařit záleží jen a jen na vás. Hlavně musíte být vy sama přesvědčená, že pro své dítě děláte to nejlepší.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

opačný dojem?

(Šárka, 12. 10. 2008 19:56)

Ahoj,
já mám opačný dojem, na co se dneska kouká mezi prsty. Všechny moje kamarádky a známé krmí dítě ze skleniček, protože tam je "zdravá zeleninka bez chemikálií a pesticidů", je to bio a to jídlo je zcela vyvážené pro dítě apod. Když řeknu, že svému mimču budu vařit domácí jídlo, tak jsem podle dotyčných blázen, protože v obchodě koupím určitě závadnou zeleninu a nikdy nedosáhnu kvality odborníků, které vědecky připravili jídlo do skleniček. Což si opravdu nemyslím :-) Každý má asi jiné známé...
Vzkaz pro autorku: Radánkovy stránky jsou moc super.

domácí a s láskou dělane

(tina, 9. 10. 2008 13:48)

Nikdy jsem nedala svému synovi kupovaná jídelko už jste ho někdy sami ochutnaly ? hruza vždy jsem 1 za 14 dní nakoupila uvařila a ruzně nakombinovala maso těstoviny zeleninu brambory pomixovala nalozila do skeniček a dala na mražák a vzdy jsem měla jidlo po ruce a nemusela vařit každy den a navíc vždy jsem věděla že mam dobre a kvalitni jidlo . pracovala jsem v hypermarketu a vím kolik věcí se posilalo zpět dodavateli že jsou zdravotně zavadne . Nyni čekam druhe dítě a vím že mu budu opět dávat pouze kvalitní domaci stravu a ne žadne předražene blafy ktere se stejně nedají jíst !!!