Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr porodnice

3. 3. 2008

   Porodnici si začněte vybírat zavčas. Po třetím měsíci se již shánějte po informacích. Některé porodnice jsou více preferované a kurzy a datumy prohlídek dlouho dopředu zamluvené.

1. Sběr informací - internet, zkušenosti kamarádek. Začněte si sepisovat dotazy, které vám pak zodpoví na prohlídce.

2. Návštěva porodnic. Ukázka porodních sálů je běžná. Požadujte ukázat i oddělení šestinedělí. Rodit budete možná jen dvě hodiny, ale na šestinedělí strávíte čtyři dny i s novým človíčkem.

Prohlédněte si i porodnice, kde rodit nechcete. Co kdyby měli ve vaší vyhlídnuté plno a odeslali vás jinam. Budete alespoň vědět, do čeho jdete.

Během prohlídky se na všechno ptejte a trvejte na zodpovězení dotazů. Nic vás pak nepřekvapí.

3. Rozhodování. Tady je každá rada drahá. Můžete přihlédnout k různým kritériům. Podle porodního sálu, podle pokoje na šestinedělí, podle sympatií personálu, podle možností porodnice vyhovět vašim zásadním požadavkům. Pokud máte jakkoliv rizikové těhotenství přihlédněte i k možnostem neonatologické péče. Aby vám po porodu neodvezli ohrožené miminko jinam.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zkušenosti kamarádek

(Lucie, 16. 3. 2008 21:31)

Ne vždy jsou doporučované zkušenosti kamarádek dostatečně věrohodné, každý má jiný náhled na věc. Mě kamarádka vyprávěla, jak hrozné bylo koupání novorozeněte pod tekoucí vodou. Takže já jsem urputně hledala porodnici, kde by měli k dispozici na koupání vaničky. Teprve až po porodu jsem se dozvěděla, že novorozeně se kvůli možné infekci pupečního pahýlku ve stojaté vodě koupat nesmí. Koupání pod tekoucí vodou mi nakonec tak strašné nepřišlo a svému miminku jsem tak doma umývala pokakaný zadeček, dokud jsem ho na jedné ruce unesla.