Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočárek

5. 8. 2007

     Před nákupem kočárku se pečlivě zamyslete, jak a kde ho budete používat (ve městě, na venkově, vycházky do lesa, apod.) a co od něj očekáváte. Je dobré si požadavky sepsat na papír, projít nabídky na internetu a pak chodit obhlížet obchody, protože nabídka je dnes obrovská a v reálu na vás může kočárek zapůsobit jinak než na obrázku. Vhodné je taky využít např. veletrhů dětského zboží, kde je koncentrace nabídky ještě větší a nemusíte objíždět různé obchody.

     Důležité je, před nákupem kočárku ZMĚŘIT všechny DVEŘE v domě a bytě, kterými budete projíždět, ZMĚŘIT VÝTAH, pokud ho budete používat - šířku i hloubku. Hodně kočárků je širokých a dveřmi 60 cm neprojede. Aby se kočárek vešel do výtahu, bude pravděpodobně muset mít polohovací nebo přehazovací rukojeť. Je moc smutné slyšet, jak si někdo koupil úžasný kočárek a doma zjistil, že neprojede dveřmi nebo se nevejde do výtahu, jen proto, že se dopředu nezamyslel. Nezapomeňte také změřit úložný prostor v autě a velikost složeného kočárku.

     Doporučuji, pokud bydlíte v domě s výtahem, mít kočárek zaparkovaný v předsíni v bytě. Než vyjedete na vycházku, naložíte doma vše potřebné, položíte miminko a jedete. Ano, nataháte si do bytu písek, a v zimě sníh, ale je to rozhodně pohodlnější než stěhovat tašku s věcmi a miminko do kočárkárny a tam vše teprve nakládat. Obzvláště v zimě, přidejte fusak a zimní bundu, než vše naložíte, budete zpocená skrz naskrz. Taky máte jistotu, že vám nikdo na chodbě nic neukradne.

     Nezapomeňte také na to, kolik kočárek samotný váží. V nabídce je velký rozptyl, třeba i rozdíl deseti kilo. Za prvé - budete-li s kočárkem cestovat, budete muset tuto váhu navíc vyzvednout do dopravních prostředků. Za druhé - s tříkilovým novorozencem jede každý kočárek sám. S patnáctikilovým batoletem plus nákupy už je to horší, obzvláště do kopečka.

  

Příklad seznamu, co můžete při nákupu kočárku zjišťovat a požadovat:

NÁZEV KOČÁRKU

VÝROBCE

TYP KOČÁRKU (hluboký, kombinace, apod.)

CENA

Váha

Rozměry – kvůli výtahu

Rozměry po složení

Přehazovací rukojeť – polohování rukojetě

Nafukovací kolečka – terénní

Pumpička, jaký typ

Brzdy na obou stranách

Odpružení do terénu

Zimní varianta

Vyndávací taška na dítě s úchyty

Prostornost – prodloužení korbičky

Kontrolní okýnko v boudě

Prací potah – vyndávací ?

Oddělitelná bouda

Typ spodního košíku na nákupy a jeho přístupnost

Polohování zad

Polohování nohou – výška opěrátka na nohy

Nánožník i na dítě vsedě

Bezpečnostní pásy

Taška na rukojeť

Pláštěnka

Barva

Snadné ovládání

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář