Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velký předěl - příprava na miminko - psychicky

26. 8. 2007

Připravte se na příchod miminka – psychicky

 

            Před narozením miminka máte vše pečlivě nastudované. Jak se bude vyvíjet, kdy bude spát, jak poroste. O tom, jak to bude vypadat ve vaší domácnosti si také tvoříte jakousi představu. Časopisy vás varují, že začátky budou trochu náročnější. Samozřejmě jste nad věcí, a myslíte si, jak to bezvadně zvládnete. Pokud se doslechnete od kamarádek, které už miminko mají, že to bylo hrozné, že jim doma zvadly a následně uhynuly všechny kytky, nebo vám kamarádka ještě po dvou měsících po porodu pláče do telefonu, že to nezvládá, myslíte si, že jsou neschopné. Vy to jistě zvládnete v pohodě a něco podobného se vám nemůže stát.

POZOR – realita je mnohem krutější, než si dovedete představit. Bude to hroznější než hrozné. Článečky v časopisech o tom, jak si máte zavést denní řád, v šestinedělí se po každém použití WC sprchovat a navíc pravidelně cvičit, jsou v praxi k ničemu. Miminko si bude dělat co chce, kdy chce, řád neřád. Spát rozhodně nebude podle tabulek. A cvičit s vámi bude maximálně nervozita. Jednou denně se ve dvou minutách klidu mezi pláčem miminka možná osprchujete.

Ale dost toho strašení. Důležité je uvědomit si, že narození miminka je snad největší změna v životě. Není to ani jako nová práce v novém oboru, protože z té odpoledne odejdete domů a máte klid. Klid teď nebudete mít hodně dlouho. Budete vstávat v noci, budete k smrti unavená, budete nejistá, jestli se staráte o miminko správně a jestli je v pořádku. I když  ho manžel vezme na procházku, nebo bude miminko spát, budete k němu připoutaná „psychickou“ pupeční šňůrou a stejně na něj budete myslet a budete chodit kontrolovat jestli ve spánku dýchá.

I přesto vám garantuji, že  péči o miminko zvládnete. Časem se dostaví jak řád tak i chvilky klidu. A za dva roky si pomyslíte – jak to, že jsem nic nestíhala?, vždyť teď stíhám i žehlit!

Nejdůležitější ze všeho je se řádně a zavčas na všechno připravit. A tím nemyslím jen nákup výbavičky. A protože „připraveným štěstí přeje“ – čtěte článek

 

Příprava na příchod miminka PRAKTICKY.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář