Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbavička pro miminko

24. 8. 2007

Seznamy výbavičky, kterou je potřeba pro miminko nakoupit, najdete na internetu bez problémů. Takže jen nějaké dodatky:

  • nakupujte barvy oblečků tak, ať je máte v pračce s čím vyprat !               Např. polovina bílá, polovina modrá - podle toho, jaké barvy u vás doma perete nejčastěji. Zapomeňte na to, že budete mít čas prát jednotlivé krásné oblečky v různých barvách v ruce.      
  • nakupujte ve slevách co nejdřív ! Nečekejte, až budete v osmém měsíci. Pokud mají v hypermarketu bombovou cenu na body-trička už ve vašem třetím měsíci, nakupujte. Slevy na kojenecké věci jsou jen jednou za čas a nemusí se už do vašeho porodu opakovat.        
  • nakupte si dostatek oblečků alespoň na tři měsíce věku miminka už před porodem! Pokud už narazíte na slevy (viz výše) nakupte minimálně tři velikosti např. 62, 68, 74. Zapomeňte na rady typu "kupte jen trochu toho nejnutnějšího, však to potom dokoupíte". Blbost. Za prvé nebude mít čas ani sílu lítat po obchodech, (na muže v tomto směru není velký spoleh) a za druhé když už se s novorozencem dostanete do obchoďáku, tak zrovna nebudou ty slevy a ve vaší peněžence se jen zapráší.  
  • nakupte si oblečky v dostatečném množství ! Seznamy  výbavičky  radí:    4 - 6 košilek (body-triček). To je  naprosto minimální množství. Samozřejmě, že z toho miminko rychle vyroste, ale máte možnost volby - bude do čeho v klidu miminko převléknout, nebo se budete dvakrát denně stresovat, že nestíháte prát nebo je prádlo mokré? Např. jedno tričko je už špinavé, jedno mimi poblinká, pak proteče plinka, opět se mimi poblinká, atd. a večer nemáte ani jedno čisté, které oblečete miminku po koupání. Můžete koupit třeba čtyři pěkná trička na ven a k doktorce a na doma se vybavit ze sekáče nebo po známých. I košilky po nás samotných se můžou hodit, nevýhodou bývá zapínání na knoflíky, které je zdlouhavé. Dneska se všechno zapíná na patenty, je to praktičtější. To samé platí i pro látkové plinky, které budete používat JEN na odříhnutí a utírání. Pořiďte si jich alespoň čtyřicet.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář