Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde berete energii ?

9. 3. 2008

     Jsou dny, kdy se ocitnete úplně na dně. Fyzicky tak vyřízená, že snad neuděláte ani další krok. Psychicky úplně vymazaná, depka je proti tomu procházka růžovou zahradou. Hlídání není, dítě odložit nelze. Máte ho "na krku" 24 hodin denně. V noci vás systematicky odsunuje z postele, ale zároveň je na vás přilepené. Když konečně usnete, vzbudí vás, už poněkolikáté. Ráno dítě vstává o pěti, a celý den vydrží motat se vám kolem nohou, brebentit svou řečí, vyžadovat péči a pozornost. Odpoledne zásadně nespí. Ke všemu třeba ani nelze jít ven, kvůli počasí nebo nemoci. Dítě usne kolem sedmé jako mávnutím kouzelného proutku. Ale co vy? Ani samotný spánek vám úlevu nepřinese. Nebo nemůžete usnout, ale ani nic dělat. A zítra kolotoč jede nanovo.

Kde v takových chvílích berete sílu a energii? Co vás naladí vstát a jít dál? 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wellnes

(Šárka, 16. 3. 2008 19:32)

Wellnes pobyt, to je můj sen. Třeba i jednodenní. Bojím se ale, že bych si to ani nedokázala užít. Pořád bych musela myslet na to, co ten můj drobeček doma, jestli je v pohodě, a kdo ho uklidní, když na něj normálně nesmí šáhnout nikdo jiný, než já.

Vzácné chvilky bez dítěte

(Jana, 14. 3. 2008 21:57)

Ahojte,
já vždycky načerpám energii, když mohu dítě ponechat babičce nebo tatínkovi a vyrazit někam "do víru života", třebas s kamarádkami na pokec do kavárny nebo do restaurace.
Také znám ženy, co např. jedou na wellness pobyt do lázní. Myslím si, že něco takového bychom snad potřebovala každá, ale pro mne je to spíše z říše snů.