Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praní a žehlení

5. 8. 2007

     Třídění prádla na praní z jednoho koše zabere spoustu času. Pokud na to máte prostor, připravte si nádoby (např. kyblíky) na různě barevné prádlo a třiďte rovnou při odhazování špinavého prádla. (Pro manžela samozřejmě vyhraďte prostor, kam hodí všechno a vy si to pak rozdělíte.) Před praním pak máte na první pohled jasný přehled,  který kyblík "přetéká" a co je třeba dát hned vyprat. S děťátkem pereme vpodstatě každý den, takže úspora času je značná. Namísto každodenního přehrabování velké hromady prádla a vybírání pár kousků do pračky prostě jenom chytnete plný kyblík a nasypete ho do pračky.

     Vkládání a vyndávání prádla do pračky: batole od zhruba 15-ti měsíců vám rádo pomůže a na chvíli se tím zabaví, i když si občas poplete směr, kam co zrovna dává.

     Věšení prádla: správný systém a pěkně pověšené prádlo ušetří čas při žehlení. Pokud má batole zájem, podává vám prádlo mokré prádlo z koše, zvedá kousky spadlé na zem, nebo s nimi rovnou vytírá podlahu o:)

Dětský sušák dostanete koupit v hračkářství. Bez něho si věšení prádla s dítětem už ani nedokážu představit.

Obrazek

 

     Žehlení - s dítětem pověšeným na noze a horkou žehličkou s párou věc takřka nemožná. A noc je na odpočívání a ne na žehlení. Takže žehlete jen to opravdu nejnutnější: oblečení pro manžela do práce, oblečení ve kterém chodíte ven,  látkovou plinku k doktorce. Zásadně nežehlete: oblečení na doma, oblečení u kterého není poznat že je nevyžehlené, spodní prádlo a ponožky, povlečení, ručníky, látkové plinky na utírání děťátka. Také výběr správných nemačkavých materiálů při koupi nového oblečení ušetří pozdější žehlení.

.................................................................................................................................

 

Obrazek

Tip: Takto pověšená trička (přes dvě šňůry, rukávy pěkně rozložené) nutnost žehlení takřka minimalizují.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář